Maşınistin başı betona dəydi və öldü
Azərbaycan Respublikası Dövlət Neft Şirkəti işçinin bədbəxt hadisə nəticəsində ölməsi barədə məlumat yayıb. avtosfer.az-ın ARDNŞ-in saytına istinadən verdiyi məlumata görə, aprelin 4-də “Neftqaztikinti” trestinin 1 saylı Tikinti quraşdırma idarəsinin işçiləri Nəriman Nərimanov adına Neft Qaz Çıxarma İdarəsinin 566 saylı estakadasının yanındakı meydançadan sualtı elektrik kabelini “Qaradağ-10” gəmisinin yedəyinə qoşulmuş kabeldüzən kirjimin üzərinə yığaraq təmir etmək məqsədilə Sahil qəsəbəsindəki yanalma körpüsünə yaxınlaşan zaman bədbəxt hadisə baş verib. Belə ki, gəminin sahil bosmanı tərəfindən kirjim meydançaya bağlanmamış, pilləkən verilməmiş, təhlükəsizlik tələblərinə tam əməl olunmamış həmin idarənin daxili yanma mühərriklərinin maşinisti, 1965-ci il təvəllüdlü Kazımov Mais Qasım oğlu kirjimin körpüyə tam yaxınlaşmasını gözləmədən meydançaya tullanarkən başı betona dəyib və kirjimlə yanalma meydançası arasında qalaraq xəsarətalıb. Mais Kazımov aldığı xəsarətdən dünyasını dəyişib. Hüquq-mühafizə orqanlarının əməkdaşları hadisə yerində olublar.