Şəki DYP müsabiqə keçirib - FOTO
Şəki Dövlət Yol Polisi 14 Oktyabr 2019-cu il tarixdə Yol Hərəkəti Qaydaları barədə şəhər məktəbləri arasında şeir müsabiqəsi keçirdi.
Müsabiqəyə, Təhsil Şöbəsi tərəfindən şəhər məktəblərindən ümumilikdə 8 şagird seçilərək təqdim edilib.
Müsabiqə, Yol hərəkəti təhlükəsizliyinə dair 2019-2023-cü illər üçün Dövlət Proqramının məqsədlərinə uyğun olaraq,eləcə də cari ilin sentyabr ayının 15-dən oktyabr ayının 15-dək Respublika ərazisində "Diqqət, uşaqlar!"adı altında hərəkətin təhlükəsizliyi aylığı keçirilməsi barədə Daxili İşlər Nazirliyinin 28 avqust 2019-cu il tarixli müvafiq göstərişinin icrası ilə əlaqədar Təhsil Şöbəsi ilə razılaşdırılmış şəkildə keçirilib.
Tədbirdə, Şəki Dövlət Yol Polis Bölməsinin rəisi,Polis mayoru Şəhmir Uluxanov,bölmənin təbliğat və təşviqat üzrə inspektoru,polis baş leytenantı Tural Niftalıyev,Şəki şəhər İcra Hakimiyyətinin aparıcı məsləhətçisi Ziyad Əliəkbərli,Təhsil Şöbəsinin müdiri Südabər İsmayılova,müavini Elxan Abdullayev və metodist Anar Məmmədov iştirak ediblər. Bundan əlavə tədbirdə,müsabiqəyə qatılmış məktəblərin müəllimləri,şagirdləri və müsabiqə iştirakçısı olan şagirdlərin valideynləri də iştirak ediblər.
Müsabiqənin qalibləri (1,2 və 3-cü yer üzrə) Şəki Dövlət Yol Polisi tərəfindən "Fəxri Fərman"la təltif olunub. Dövlət Yol Polisi tərəfindən 8 müsabiqə iştirakçısının hər birinə hədiyyələr verilib.