Şəki yol polisi uşaq bağçasında - FOTO - VİDEO
ŞƏKİ DYP UŞAQ BAĞÇASINDA.
2018/2019-cu tədris ili başa çatdı. Məktəblilər yay tətilinə buraxıldılar. Şəki Dövlət Yol Polisi isə tədbirləri məktəbəqədər təhsil müəssisələrində(uşaq bağçalarında) davam etdirmək qərarlna gəldi. Növbəti tədbir,27.06.2019-cu il tarixdə Şəki şəhər 22 saylı uşaq bağçaslnda keçirilib. Bu, son 10 gündə Şəki DYP-nin uşaq bağçaslnda keçirilən 2-ci tədbiri idi. Şəki Şəhər-Rayon Polis Şöbəsinin Dövlət Yol Polisi Bölməsinin Təbliğat və Təşviqat Üzrə İnspektoru, Polis Baş Leytenantı TuraL NiftaLıyev tədbirdə çlxlş edərkən bildirib ki, bu tədbirlər , uşaqlar gələcəkdə böyüyəndə yol hərəkəti qaydalarını daha rahat və asan şəkildə mənimsəsinlər deyə,onlarda indidən yol hərəkəti qaydalarının öyrənilməsinə həvəs və marağın artırılması məqsədi ilə keçirilir. Uşaqlara, əyani vasitələrdən istifadə etməklə küçə,səki,yol,piyada,avtomobil,piyada keçidi,işlqfor və digər anlayışlar barədə ətraflı məlumat verilib. UşaqLar yol hərəkəti qaydaları barədə Azərbaycan, Rus və İngilis dilində şeirlər söyləyiblər. Uşaq bağçaslnln tərbiyəçiləri çlxlş edərək uşaqlarla dostluq etdiyinə onları maarifləndirdiyinə görə Dövlət Yol Polis Bölməsinin Təbliğat və Təşviqat Üzrə İnspektoru, Polis Baş Leytenantl Tural Niftalıyevə minnətdarlıqlarını bildiriblər.