Bir gündə yol qəzalarında 4 nəfəri itirdik
Mayın 7-də respublikanın avtomobil yollarında 7 yol-nəqliyyat hadisəsi baş verib, nəticədə 4 nəfər ölüb, 6 nəfər yaralanıb. Daxili İşlər Nazirliyindən Avtosfer.az saytına verilən məlumata görə, mayın 7-də saat 19 radələrində Abşeron rayonu ərazisində Sumqayıt şəhər sakinləri Samir Osmanovun idarə etdiyi “VAZ-21063”, Elçin Əliyevin idarə etdiyi “Hyundai”, Hüseyn Qasımbəylinin idarə etdiyi “Mercedes” və İmişli rayon sakini Rüfət Nəcəfzadənin idarə etdiyi “Mercedes” markalı avtomobillər toqquşub. S.Osmanovun sərnişini, həmyerlisi Murad Abbasov xəstəxanaya aparılarkən yolda ölüb.
Mayın 7-də saat 19 radələrində Abşeronrayonuərazisində SumqayıtşəhərsakinləriSamirOsmanovunidarə etdiyi “VAZ-21063”, ElçinƏliyevinidarə etdiyi “Hyundai”, HüseynQasımbəylininidarə etdiyi “Mercedes” və İmişlirayonsakiniRüfətNəcəfzadəninidarə etdiyi “Mercedes” markalı avtomobillərtoqquşub. S.Osmanovunsərnişini, həmyerlisiMuradAbbasovxəstəxanayaaparılarkənyoldaölüb.
Mayın 7-də saat 21 radələrində BinəqədirayonuM.Ə.Rəsulzadə qəsəbəsininərazisində Bərdə rayonsakiniEminHüseynovidarə etdiyi “VAZ-2107” markalı avtomobillə yolukeçənqəsəbə sakiniRamazanİbrahimovuvurub. Xəstəxanayayerləşdirilmiş piyadaoradaölüb.
Mayın 7-də saat 22 radələrində Ağdaş rayonuQoşaqovaqkəndininərazisində kəndsakiniYolçuSəmədovidarə etdiyi “VAZ-21011” markalı avtomobiliŞirvansukanalınaaşırıb və hadisə yerində ölüb.
Mayın 7-də saat 18 radələrində NərimanovrayonuAtatürkprospektində müəyyənedilməmiş avtomobillə yolukeçənBakı şəhərsakiniTəranə Həsənovavurulub. Piyadayaxəstəxanadailkintibbiyardımgöstərilib.
Mayın-7-dən 8-nə keçən gecə saat 01 radələrində paytaxtınNizamirayonuBabəkprospektində Bakı şəhərsakinləriMəhəbbətOrucovunidarə etdiyi “Mercedes” və Cahangirİsmayılovunidarə etdiyi “VAZ-21013” markalı avtomobillərtoqquşub. M.Orucovhadisə yerində ölüb.
Qeyd olunan faktlarla bağlı araşdırmaaparılır.