Polis kütləvi iğtişaşlara qarşı təlimlərə başladı
"Xüsusi Tədbirlər Planı"na uyğun olaraq Daxili İşlər Nazirliyinin (DİN) Təlim Mərkəzində ictimai qaydanın və ictimai təhlükəsizliyin təmini zamanı kütləvi iğtişaşların, cinayətlərin, eləcə də digər hüquqpozmaların qarşısının alınması və silahlı cinayətkar dəstələrin zərərsizləşdirilməsi üzrə xüsusi əməliyyatların təşkilinə dair taktiki təlim məşqi keçirilib. Bubarədə DİN-inmətbuatxidmətindənməlumatverilib. DaxiliQoşunların, ÇevikPolisAlayının, Bakı və SumqayıtBaş Polisİdarələrinin, Baş Mühafizə İdarəsininvə NazirliyinXüsusiTəyinatlı “Aslanlar” bölüyününtəxminənikiminnəfərə yaxınəməkdaşınıniştiraketdiyitəlimdə daxiliişlərnaziri, general-polkovnikRamilUsuboviştirakedib. İlköncə nazirR.Usubovqeydolunantəyinatlarüzrə istifadə edilənyenitexnikayavə xüsusivasitələrə baxış keçirib. Sonraşəxsiheyətinnümunəviçıxışları olub, müxtəlifistiqamətlərdə hüquqpozmalarınqarşısınınalınmasındaəməkdaşlarınhazırlıqsəviyyəsinümayiş etdirilib. Tədbiringedişiniizləyəndaxiliişlərnaziritəliminpeşəkarlıqsəviyyəsininyoxlanılması məqsədidaşıdığını qeydedərək, şəxsiheyətinbusahədə hazırlığını yüksəkqiymətləndirib.