Narkotikin təsiri altında maşın idarə edən sürücülər saxlanıldı - FOTO
Şəmkir rayon Polisi Şöbəsinin Dövlət Üol Polisi Bölməsinin əməkdaşları tərəfindən yol hərəkəti təhlükəsizliyini daha da səmərəli təşkil etmək və baş verə biləcək qəzaların qarşını almaq məqsədi ilə rayon ərazisində profilaktiki-monitorinq tədbirləri davam etdirilir.
Avtosfer.az xəbər verir ki, keçirilən sonuncu belə monitorinqlər zamanı yol hərəkəti qaydalarını rozan bir neçə sürücü saxlanılaraq barələrində qanunamüvafiq tədbir görülüb. Qayda rozanlar arasında 4 nəfər sürücünün narkotik vasitə qəbul etməsinə dair şübhələr olduğundan onlar, tibbi müayinədən keçirilib.
Müayinənin nəticəsinə əsasən Etibar Cəfərov, Ruslan Muradov, Aqşin Əsgərzadə və Valeh Aslanovun narkotik vasitədən istifadə etmələri məlum olub. Həmin şəxslər barəsində torlanmış materiallar hüquqi qiymət verilməsi üçün aidiyyəti məhkəməyə göndərilib. Məhkəmənin qərarı ilə E. Cəfərov 5 sutka müddətində inzibati qaydada həbs, R. Muradov 8 ay müddətinə sürücülük hüququndan məhrum, A. Əsgərzadə və V. Alsanov müxtəlif məbləğlərdə cərimə edilib.