Polislərimiz Qarabağda bu maşınla xidmət aparacaq - VİDEO - FOTO
İşğaldan azad edilən ərazilərdə xidmət aparan Azərbaycan Polisinin təminatı və təchizatı gücləndirilir. Avtosfer.az xəbər verir ki, bugünlərdə Daxili İşlər Nazirliyi rəhbərliyinin göstərişi ilə işğaldan azad edilən rayonlarda çətin və şərəfli xidmətlərini uğurla davam etdirən polis şöbələrinin əməkdaşlarına fəaliyyətlərini daha da səmərəli təşkil etmələri üçün yeni xidməti avtomobillər – ABŞ istehsalı olan «Ford» lar təhkim olunub.
Qeyd edək ki, inkişaf etmiş ölkələrin polis orqanlarının istifadəsində olan «Ford» markalı bu avtomobillər yüksək manevr və keçid qabiliyyətinə, eləcə də müasir mobil təchizatına malikdir.
×××
Azərbaycanın daxili işlər orqanlarına yeni xidməti avtomobillər verilib. Avtosfer.az-ın verdiyi xəbərə görə, yen avtomobillər əsasən post-patrul xidməti şəxsi heyəti üçün nəzərdə tutulub. Artıq polislərə təqdim edilən “Pikap” avtomobilləri müasir yeni mobil cihazlarla təmin olunub.
Polislər yeni avtomobillərlə xidmətə başlayıblar. Bu avtomobillər əsasən işğaldan azad olunan rayonlarda və dağlıq yerlərdə xidmətə cəlb olunacaq.