Qubada “Diqqət, uşaqlar” adlı hərəkətin təhlükəsizliyi tədbiri keçirilib - FOTO - VİDEO
Uşaq və yeniyetmələrin iştirakı ilə yol-nəqliyyat hadisələrinin qarşısının alınması və ümumtəhsil məktəblərində şagirdlərə təhlükəsiz davranış vərdişlərinin aşılanması məqsədi ilə Daxili İşlər Nazirliyinin müvafiq göstərişinə əsasən respublika ərazisində “Diqqət, uşaqlar” adı altında hərəkətin təhlükəsizliyi tədbirləri keçirilir.
DİN-in Mətbuat Xidmətinin Quba regional qrupundan Avtosfer.az-a bildirilib ki, bu istiqamətdə Quba Rayon Polis Şöbəsinin Dövlət Yol Polisi Bölməsinin əməkdaşları tərəfindən rayon ərazisində olan bir neçə məktəbdə hərəkət iştirakçılarının məlumatlandırılması məqsədilə maarifləndirici tədbir keçirilib.
Tədbirdə çıxış edən rayon polis şöbəsinin Dövlət Yol Polisi Bölməsinin əməkdaşı, polis kapitanı Nail Əliyev bildirib ki, bu cür marifləndirici tədbirlərin keçirilməsində əsas məqsəd şagirdləri yol hərəkəti təhlükəsizliyi qaydaları ilə tanış etmək və yeniyetmələrin iştirakı ilə baş verə biləcək yol qəzalarının qarşısını almaqdır. O, şagirdlərə yollarda quraşdırılan yol nişanları, işıqforlar və piyada keçidlərinin əhəmiyyətindən danışıb, nişanlardan düzgün istifadə qaydaları haqqında məlumat verib. Şagirdlərə hərəkətin sıx və intensiv olduğu küçələrdə hərəkət edərkən daha ehtiyatlı olmalarını deyən N.Əliyev yol ayrıclarında piyada keçidlərindən istifadə etmələrini bildirib.
Tədbirin sonunda polis əməkdaşları tərəfindən şagirdlərə təhlükəsizlik qaydaları əyani şəkildə izah olunub.