Sabunçu DYP-dən REYD: narkoman, sərxoş sürücülər, gündüzlər yük maşını sürənlər - VİDEO
Sabunçu rayon Dövlət Yol Polisi Şöbəsinin əməkdaşları iki gün ərzində reydlər keçirib. Avtosfer.az xəbər verir ki, rayon ərazisində keçirilən təbliğat xarakterli reyd zamanı qayda pozuntuları aşkar edilib. İlk növbədə qadağan olunmuş saatlarda ağır tonnajlı yük avtomobilləri ilə yola çıxan sürücülər aşkarlanıb və onların barəsində tədbirlər görülüb.
Yol polisinin keçidriyi reyd zamanı avtomobili səkilərdə, piyada keçidlərinin üzərində, qadağan olunmuş digər yerlərdə saxlayan sürücülər, yolu təyin olunmamaış yerdən keçən piyadalar aşkar olunub və hər biri cərimələnib.
Ümumilikdə 203 inzibati protokol tərtib olunub. Dörd sürücü narkotik vasitənin təsiri altında, iki sürücü isə sərxoş vəziyyətdə avtomobil, bir nəfər isə velosiped idarə edən zaman saxlanılıb və barələrində müvafiq tədbirlər gğrülüb və aidiyyəti üzrə göndərilib.
Bu cür tədbirlər rayon ərazisində davam ediriləcək.