Siyəzəndə ukraynalıların avtobusu qəzaya düşdü - ŞOK FOTOLAR
Bakı-Quba-Rusiya Federasiyası Dövlət Sərhədi yolunda ölümlə nəticələnən ağır yol qəzası baş verib. APA TV-nin məlumatına görə, hadisə yolun Siyəzən rayonunun Ağbaş kəndindən keçən hissəsində qeydə alınıb. Bakı şəhər sakini İlham Məmmədovun idarə etdiyi “Toyota-Prado” markalı minik maşını ilə Ukrayna dövlət qeydiyyatlı mikroavtobus toqquşub. Qəza nəticəsində Ukrayna vətəndaşları - 1989-cu il təvəllüdlü Aleksandr Pinçuk, 20 yaşlı İqor Paseyka, 1968-ci il təvəllüdlü Genadi Danyuk, 26 yaşlı Svetlana Anatoliyevna Drazyuk, həmyaşıdı Victoriya Sergeyevna Stepanyuk, 1954-cü il təvəllüdlü Stepanyuk Sergey Lukaşoviç, 31 yaşlı Aleksandr Nikaloyeviç Rossoxin və Bakı şəhər sakinləri - 1977-ci il təvəllüdlü Məmmədova Gülnarə Vəli qızı, 55 yaşlı Kazımov Sahib Zöhrab oğlu, 29 yaşlı Kərimova Lalə Sahib qızı və 1968-ci il təvəllüdlü Kazımova Məlahət Fərhad qızı xəsarət alıblar. Yaralılar Siyəzən Regional Diaqnostika Mərkəzinə yerləşdiriliblər. Qəzada “Toyota-Prado”nun sürücüsünün azyaşlı qızı - 2010-cu il təvəllüdlü Əminə Məmmədova hadisə yerində dünyasını dəyişib. Faktla bağlı Baş Dövlət Yol Polis İdarəsinin istintaq və təhqiqat şöbəsində cinayət işi açılıb, araşdırmalar davam etdirilir.