Dənizkənarı avtomobil yolunun tikintisi davam edir
PaytaxtınNobelprospektinə paraleldənizkənarı avtomobilyolununtikintisisürətlə davametdirilir. NəqliyyatNazirliyi” Azəryolservis” ASC-ninmətbuatxidmətindənverilənməlumatagörə, bağlantı yollarlabirlikdə ümumiuzunluğu 2 km-dənartıqplanlaşdırılanyol 8 hərəkətzolağındanibarətolacaq. Layihə üzrə 2 dairəviqovşaq, 3 yeraltı piyadakeçidinəzərdə tutulub. Hazırdayolboyupiyadakeçidlərinin, torpaqyatağınınvə kommunikasiyaxətlərininehtiyatkeçidlərinintikintisi işləridavametdirilir. Artıq 600 mməsafədə 2 qatasfalt- beton örtüyünündöşənməsivə 1 piyadakeçidinintikintisibaşa çatdırılıb. “Eni 45 molacaqyolunbirzolağı nəqliyyatvasitələrininparkedilməsi üçünplanlaşdırılır. Ayırıcı zolaq və müasir işıqlandırma sistemi nəzərdə tutulan yol istismara verildikdən sonra Neftçilər və Nobel prospektlərinin yükü xeyli azalacaq. Bundan əlavə, yaxın gələcəkdə sözügedən yoldan “Ağ Şəhər”in ərazisinə nəqliyyat bağlantısı yaradılacaq”, - deyə P.Mürsəliyev qeyd edib.