Karantin qaydalarını 3 dəfə pozan avtoxuliqan həbs edildi - FOTO
Dünən gecə Nəsimi rayonu ərazində Cəfərov Rafiq Rafil oğlu 09 BS 158 dövlət nömrə nişanlı, "Mercedes" markalı avtomobil ilə avtoxuliqanlıq edərkən Nəsimi rayon Dövlət Yol Polis İdarəsinin rəisi, polis polkovnik- leytinantı Qara Abdullayev tərəfindən saxlanılıb. Yoxlamalar zamanı onun heç bir icazəsinin olmadığı və karantin rejmini qaydalarını bundan əvvəl də 3 dəfə pozduğu aşkarlanıb. Avtoxuliqan haqqında toplanmış matreallar aidiyyəti üzrə Nəsimi rayon məhkəməsinə göndərilib. Nəsimi rayon Dövlət Yol Polis İdarəsinin rəisi Qara Abdullayevin Avtosfer.az-a bildirdiyinə görə, məhkəmə həmin şəxsin törətdiyi əməlləri nəzərə alaraq 1 il sürücülük hüququndan məhrum etməklə 20 gün inzibati qaydada həbs edilməsi ilə bağlı qərar çıxardıb. Qara Abdullayev vətəndaşları və sürücüləri həm karantin qaydalarına, həm də yol hərəkəti qaydalarına əməl etməyə çağırıb.