"Azəriqaz"ın "gücləndirilmiş iş rejimi"ndən ŞİKAYƏTLƏR - "Hələ də qazsız qalmışıq" – VİDEO
Paytaxtda və bir sıra bölgələrdə smart-kart tipli sayğacdan istifadə edən vətəndaşlar ciddi problemlə üzləşiblər. Dünəndən başlayan problem hələ də öz həllini tapmayıb. Belə ki, ödəniş terminallarında karta vəsait yüklədikdə məbləğ balansda əksini tapmır.
Avtosfer.az xəbər verir ki, məsələ ilə bağlı vətəndaşlar Baku TV-nin qaynar xəttinə müraciət ediblər.
Vətəndaşlardan biri bildirib ki, qaz idarəsinə müraciət edən zaman "bu gün iş günü deyil" cavabını alıb:
"Deməli, biz birinci günə qədər qazsız qalmalıyıq? Telefonda mənə dedi ki, mənim iş günüm deyil, mən oraya gəlsəm, mənim hörmətimi edəcəksən?"
Digər şikayətçi isə qeyd edib ki, dünəndən evlərində qaz kəsilib:
"Ötən gün saat 4-5 radələrindən kartda pul qurtardığına görə "E-manat", "MilliÖn" terminallarından yükləmə etmək istəyirik, yazılır ki, "abonent məlumatları tapılmayıb". Bizə deyirlər ki, iki saatdan sonra düzələcək, dünən də eyni vədi verdilər. Şaxtalı havada hamının ailəsi, uşağı onun-bunun qapısındadır".
"Evdə anam 40 dərəcə qızdırma ilə yanır, körpə uşaq da onun kimi. Evdə qaz yox, işıqlar sönür-yanır. Kimə deyək dərdimizi?" - deyə daha bir şəxs vurğulayıb.
Yeni ilin ilk günlərindən bəzi ərazilərdə yaşayan vətəndaşlar bu problemlə qarşı-qarşıyadırlar. İstirahət günlərində gücləndirilmiş iş rejimində işləməli olan "Azəriqaz"ın əməkdaşları isə, görünür, özləri istirahətdən qalmayıb vətəndaşları çətin vəziyyətdə qoyublar.