Abşeronda “avtoş”luq edən şəxs saxlanıldı; məhkəmə vəsiqədən məhrum etdi - VİDEO
Abşeron rayonu Saray qəsəbəsində avtoxuliqanlıq edərək özünü videoya çəkən və sosial şəbəkə hesabında paylaşan sürücü yol polisi tərəfindən müəyyən olunub.
Avtosfer.az-ın məlumatına görə, 43-BE-334 dövlət nömrə nişanlı “VAZ-2106” markalı avtomobilin sürücüsü Mirşahin Mirəyyub oğlu Bəşirov Abşeron rayon Dövlət Yol Polisi Şöbəsinin əməkdaşları tərəfindən saxlanılıb.
Sürücü barəsində İnzibati Xətalar Məcəlləsinin müvafiq maddəsinə əsasən, protokol tərtib edilərək baxılması üçün Abşeron rayon Məhkəməsinə göndərilib. Məhkəmə tərəfindən sürücü Mirşahin Bəşirova 700 manat məbləğində cərimə tətbiq olunub və 1 il müddətinə sürücülük hüququndan məhrum edilib.
Qeyd edək ki, qayda pozan sürücüylə bağlı bir müddət öncə saytımızda xəbər dərc olunub. Belə ki, o yolda təhlükəli manevrlər edərək həm sürücülərə, həm də piyadalara qəza riski yaratmışdı.