DYP sürücüləri saxlayıb yoxladı: xəbərdarlıq, cərimə, tövsiyələr - FOTO - VİDEO
Baş Dövlət Yol Polisi İdarəsinin və Sabunçu rayon Dövlət Yol Polisi Şöbəsinin əməkdaşları rayon ərazisində keçirdiyi növbəti maarifləndirici tədbirdə sürücülərlə proflaktiki söhbətlər aparılıb.
Avtosfer.az xəbər verir ki, yol polisi əməkdaşları “Təmiz hava aylığı” çərçivəsində tədbirlərin mahiyyətini izah edərək bunun insan sağlamlığı və ərtaf mühitin qorunmasına müsbət təsirlərindən danışıblar.
Eyni zamanda avtomobillərdən ixrac olunan zəhərli qazların miqdarı xüsusi avadanlıqla ölçülüb. Həm dizel, həm benzin, həm də qazla işləyən avtomobillər yoxlanılıb.
İdarə etdiyi avtomobili nasaz vəziyyətdə saxlayan sürücülərə də rast gəlib. Onlar barəsində İnzibati Xətalar Məcəlləsinin 342.-ci maddəsinin tələblərinə uyöun olaraq protokol tərtib olunub və avtomobili təmir etdirmək tövsiyə olunub.
Xatırladaq ki, oktyabr ayının 10-da noyabr ayının 10-a qədər ölkə ərazisində “Təmiz hava” aylığı çərçivəsində maarifləndirici tədbirlər keçirilir.