Qubada Polis Akademiyasına qəbulla bağlı görüş keçirildi - FOTO
Qubada Heydər Əliyev Mərkəzində Polis Akademiyasına qəbulla bağlı məlumatlandırıcı görüş keçirilib
DİN Mətbuat Xidmətinin Quba regional qrupundan Avtosfer.az-a verilən məlumata görə tədbiri Quba Rayon Polis Şöbəsi təşkil edib.
Əvvəlcə dövlət himni səsləndirilib, daha sonra isə vətən müharibəsi şəhidlərimizin xatirəsi bir dəqiqəlik sükutla yad edilib.
Tədbirdə Quba RPŞ-nin rəisi, polis polkovniki Mehman Əliyev, şöbə rəisinin xidmət üzrə müavini, polis polkovnik-leytenantı Vüsal Rüstəmov, şöbə rəisinin şəxsi heyət üzrə köməkçisi, polis mayoru Rüstəm Hüseynov, mərkəzin rəhbərliyi, təhsil şöbəsinin nümayəndələri, polis əməkdaşları, müəllimlər və 11-ci sinif şagirdlər iştirak ediblər.
Tədbir iştirakçılarına Polis Akademiyasının fəaliyyətini özündə əks etdirən tanıtım videoçarxı təqdim olunub.
Polis Polkovniki M.Əliyev ali təhsil almaq arzusunda olan abituriyentlərə Polis Akademiyası barədə ətraflı məlumat verib, ölkəmizin qocaman təhsil müəssisəsinin savadlı kadrların yetişməsində, daxili işlər orqanlarının hüquqşünaslarla təmin olunmasında mühüm rol oynadığını diqqətə çatdırıb. Akademiyaya kursant qəbulu qaydaları ilə bağlı abituriyentlərin suallarını cavablandıran polis rəisi orada gənclərimizin hərtərəfli inkişafı üçün yaradılan müasir şərait, zəngin kitabxanalar, xarici dil kursları, laboratoriyalar, yataqxanalar, idman və atıcılıq yerləri, habelə asudə vaxtlarının səmərəli təşkili məqsədilə görülən işlər barədə danışıb.
Sonda abituriyentlərin sualları cavablandırılıb.