Dəllallar alıcıları belə aldadır - Maşın bazarında son qiymətlər – VİDEO
“Sentyabr-oktyabr aylarından etibarən “maşın bazarı”nda avtomobillərin qiyməti 500-2000 manat civarında artacaq”. Bakının avtomobil bazarında qiymətlərin cüzi bahalaşması müşahidə olunur. Lakin hər zaman olduğu kimi, avtomobil həvəskarları qiymətin bahalığından, satıcılar isə onların alıcılıq qabiliyyətinin aşağı olmasından narazıdır. Mövzu ilə bağlı fikirlərini öyrəndiyimiz yol nəqliyyatı eksperti Elməddin Muradlı Yenicag.az-a açıqlamasında maşın bazarında qiymət artımının süni olduğunu bildirib. Onun sözlərinə görə, alverçilər vətəndaşlardan ucuz qiymətə aldıqları avtomobilləri payız mövsümündə baha qiymətə satışa çıxarır.
Nəticədə aldadılan və ziyana uğrayan tərəf məhz alıcılar olur. Bütün hallarda, alıcıların “maşın bazarı”nda hansı avtomobillərə daha çox tələbat olduğunu aşağıdakı videomaterialdan öyrənə bilərsiniz: