Dövlətə məxsus retro avtomobillər özəlləşdirildi - SİYAHI
Əmlak Məsələləri Dövlət Xidməti tərəfindən 11 iyul 2025-ci il tarixində keçirilən hərracda dövlət mülkiyyətinə keçmiş nəqliyyat vasitələrinin satışı baş tutub. Avtosfer.az xəbər verir ki, hərracda 54 ədəd avtomobil 92 625 manata satışa çıxarılıb və elə həmin qiymətə satılıb. Avtomobilin ümumi dəyəri 123 500 manat olsa da, satış qiyməti start qiyməti daha aşağı olub. Hərracda təqdim olunan nəqliyyat vasitələrinin əksəriyyəti sovet və postsovet dövrünün modellərindən ibarət olub. Siyahıya “ZİL-130”, “GAZ-53”, “GAZ-2705”, “UAZ 469”, “Lada 2106”, “Lada 2107”, “Lada Vega”, “Kraz”, “Ural” və digər yük və minik avtomobilləri daxil edilib. Əmlaklar əsasən Nizami rayonu ərazisində yerləşən Hərracların Təşkili Mərkəzinin təyin etdiyi saxlanc yerindən satışa çıxarılıb. Rənglərə görə də müxtəliflik müşahidə olunub – ağ, qara, göy, yaşıl və digər rənglərdə avtomobillər hərraca təqdim olunub.