Yol polisi avtomobil yollarındakı mövcud vəziyyəti açıqlayıb - SİYAHI
Baş Dövlət Yol Polisi (DYP) İdarəsi respublikanın avtomobil yollarında mövcud vəziyyətlə bağlı məlumat yayıb.
İdarədən verilən məlumata görə, mövcud vəziyyət aşağıdakı kimidir:
Bakı-Quba-Rusiya ilə dövlət sərhədi avtomobil yolu – Qar yağmır, körpülərdə buzlaşma müşahidə olunur, nəqliyyat vasitələrinin hərəkəti üçün məhdudiyyət yoxdur;
Bakı-Ələt-Qazax-Gürcüstan ilə dövlət sərhədi avtomobil yolu – Qar yağmır, nəqliyyat vasitələrinin hərəkəti üçün məhdudiyyət yoxdur;
Ələt-Astara-İran ilə dövlət sərhədi avtomobil yolu – Qar yağmır, nəqliyyat vasitələrinin hərəkəti üçün məhdudiyyət yoxdur;
Bakı-Şamaxı-Yevlax – Qar yağmır, yolun 132-143-cü kilometrliklərdə buzlaşma müşahidə olunur, nəqliyyat vasitələrinin hərəkəti üçün məhdudiyyət yoxdur;
Ağsu aşırımı – Qar yağmır, yolun bəzi hissələrində buzlaşma müşahidə olunur, nəqliyyat vasitələrinin hərəkəti üçün məhdudiyyət yoxdur;
Hacıqabul-Horadiz – Qar yağmır, nəqliyyat vasitələrinin hərəkəti üçün məhdudiyyət yoxdur;
Şəmkir-Gədəbəy – Qar yağmır, yolun bəzi hissələrində buzlaşma müşahidə olunur, nəqliyyat vasitələrinin hərəkəti üçün məhdudiyyət yoxdur;
Gəncə-Daşkəsən – Qar yağmır, buzlaşma müşahidə olunur, nəqliyyat vasitələrinin hərəkəti üçün məhdudiyyət yoxdur;
Muğanlı-İsmayıllı-Şəki – Qar yağmır, yolun 0-40-cı kilometrliklərdə buzlaşma müşahidə olunur, nəqliyyat vasitələrinin hərəkəti üçün məhdudiyyət yoxdur;
Zaqatala-Balakən – Qar yağmır, nəqliyyat vasitələrinin hərəkəti üçün məhdudiyyət yoxdur;
Lənkəran- Lerik – Qar yağmır, nəqliyyat vasitələrinin hərəkəti üçün məhdudiyyət yoxdur;
Masallı-Yardımlı – Qar yağmır, nəqliyyat vasitələrinin hərəkəti üçün məhdudiyyət yoxdur;
Aeroport yolu, Z.Bünyada prospekti – Qar yağmır, nəqliyyat vasitələrinin hərəkəti üçün məhdudiyyət yoxdur;