Avtosfer.az yol polislərini mükafatlandırıb - FOTO
Jurnalistika və İnkişaf Mərkəzi İctimai Birliyi və Avtosfer.az saytının təşkilatçılığı ilə 2 İyul “Polis günü” münasibətilə xidmətdə fərqlənən bir qrup yol polisi əməkdaşı mükafanlandırılıb.
Pandemiya qaydalarına uyğun olaraq açıq havada keçirilən tədbirlərdə Avtosfer.az saytının redaktoru Orxan Əli xidmətdə fərqlənən Nizami rayon Dövlət Yol Polisi şöbəsinin əməkdaşı, polis leytenantı Tural Kamranzadə, Suraxanı Rayon Dövlət Yol Polisi şöbəsinin əməkdaşı, polis baş serjantı İnşallah Qasımov, Xəzər Rayon Dövlət Yol Polisi şöbəsinin əməkdaşı, polis baş leytenantı Elsevər Hümbətov və Səbail rayon Dövlət Yol Polisi şöbəsinin əməkdaşı polis baş serjantı Tural Nəsirova təşəkkürnamələr təqdim edib.
Qeyd edək ki, hər il ənənəvi olaraq xidmətdə fərqlənən yol polisləri mükafatlandırılır. Əsas məqsəd onların işində stimul yaratmaqdır. İl ərzində yollarda vətəndaşlara köməklik göstərən və digər davranışları ilə nümunə olan yol polisləri seçilib və təltif edilib.