Texniki baxış zamanı 285 avtomobildə ciddi qüsurlar aşkarlandı - VİDEO
Ötən il 285 sürücünün qayda pozuntusu texniki müayinə mərkəzində üzə çıxıb. Avtomobilini texniki baxışa təqədim edən həmin sürücülərin nəqliyyat vasitəsində uyğunsuzluq aşkar edilib. Bu barədə məlumatı Avtosfer.az-a Baş Dövlət Yol Polisi İdarəsinin Texniki Müayinə Mərkəzinin dövlət avtomobil müfəttişi Kamal Əhmədli deyib. Onun sözlərinə görə, uyğunsuzluq əsasən həmin avtomobillərin mühərrikində aşkarlanıb.
Məlum olub ki, nəqliyyat vasitəsinin mühərrikini sürücülər nasazlıq səbəbindən dəyişdirsələr də bu barədə polisə məlumat verməyiblər. Amma qaydalara görə, mühərrik dəyişdirilərkən üzərindəki nömrə, mütləq qaydada Baş Dövlət Yol Polisi idarəsində avtomobilin texniki pasportunda qeyd edilməlidir. Kamal Əhmədli deyir ki, ötən il texniki baxışa təqdim edilən, digər qaydaları pozan avtomobillərin sürücüləri də aşkar edilib.
Qeyd edək ki, avtomobilin mühərrik nömrəsini texniki pasportda qeyd etdirməyən sürücülər aşkar edildikdə inzibati qaydada 50 manat cərimə olunurlar. Polis sürücülərə tövsiyyə edir ki, nəqliyyat vasitələrini texniki cəhətdən saz saxlamaqla vaxtında texniki baxışa təqdim etsinlər.