Yol Patrul Xidməti Alayının komandiri dünya çempionu oldu - FOTO
Dekabrın 19-da Rusiyanın paytaxtı Moskva şəhərində 30-a yaxın ölkənin iştirakı ilə Pauerliftinq idman növü üzrə Dünya Çempionatı keçirilib. Avtosfer.az xəbər verir ki, Azərbaycan Pauerliftinq İdman Federasiyasının yığma komandasının bir hissəsi çempionatda ölkəmizi təmsil edib.
"Deadlift" növü üzrə yarışan idmançılardan, 4-ü 1-ci yerin sahibi olaraq yarışı qalib kimi başa vurub.Digər iki nəfər isə, ikinci və üçüncü yerə yüksələrək gümüş və bürünc medal qazanıblar.
Yarışda iştirak edən 12 idmançı arasında 90 kq çəki dərəcəsində Raif Süleymanov bütün rəqiblərini üstələyərək 1-ci yerin qalibi olub.
Qeyd edək ki, polis polkovniki Raif Süleymanov Bakı Şəhər Dövlət Yol Polisi İdarəsinin Yol Patrul Xidməti Alayının komandiri, polis polkovnikidir. O, dəfələrlə yarışların qalibi olub, Avropa və dünya çempionu adına layiq görülüb.