Yol polisi çimərlik ərazilərində maarifləndirici tədbirlər keçirib; qayda pozanlar aşkarlanıb - FOTO - VİDEO
Bu gün Sabunuçu rayonu ərazisində, rayon Dövlət Yol Polisi Şöbəsinin, o cümlədən Bakı Şəhər Dövlət Yol Polisi İdarəsinin əməkdaşlarının iştirakı ilə maarifləndirci tədbir keçirilib.
Avtosfer.az xəbər verir ki, tədbirin keçirilməsində əsas məqsəd istirahət günlərində xüsusilə çiməriklərə yaxın ərazilərdə nəqliyyat axınını tənzimləmək, sürücüləri qaydalara riayət etməyə dəvət etmək, həmçinin qayda pozuntularını aşkarlayaraq müvafiq tədbirlər görmək olub.
Sabunçu Rayon Dövlət Yol Polisi Şöbəsinin əməkdaşları yollarda nəqliyyat sıxlığının qarşısının alınması məqsədilə yollarda avtomobillərin növbəli şəkildə keçidini təşkil edib, eyni zamanda, təhlükəsizlik kəmərindən istifadə etməyən, avtomobildə konstruksiya dəyişiklikləri edən sürücüləri saxlayaraq qanunauyğun tədbirlər görüblər. Tədbir çərçivəsində çimərliklərdən çıxan avtomobillərin sürücüləri sərxoşluq testindən keçirilib.
YPX əməkdaşları sürücülərlə fərdi söhbət apararaq onları qanunun tələblərinə riayət etməyə dəvət ediblər.
Tədbirdən hazırlanmış videomaterialı təqdim edirik: