Keçmiş YPX işçisi qəzada öldü, sərxoş halda maşın sürən oğlu və nəvəsi yaralandı
Lənkəranda baş verən avtoqəzada ölən və yaralanan şəxslərin adları məlum olub. Avtosfer.az xəbər verir ki, Lənkəran şəhər sakini 1985-ci il təvəllüdlü Vüsal Orucəli oğlu Babayevin idarə etdiyi “Opel” markalı avtomobil idarəetmədən çıxaraq əvvəlcə yol kənarındakı rabitə dirəyinə çırpılıb, sonra isə kanala düşüb.
Yaralı sürücü xəstəxanaya çatdırılsa da həkimlərin səyinə baxmayaraq, həyatını xilas etmək mümkün olmayıb.
Sürücünü oğlu 2007-ci il təvəllüdlü Nihad Babayev isə müxtəlif dərəcəli xəsarətlə Lənkəran Rayon Mərkəzi Xəstəxanasına yerləşdirilib.
Xatırladaq ki, qəzada ölən Vüsal Orucəli oğlu Babayev yol patrul xidmətində çalışıb.
09:40
Lənkəranda yol-nəqliyyat hadisəsi baş verib.
Avtosfer.az-ın verdiyi xəbərə görə, hadisə Kərgəlan kəndi ərazisində qeydə alınıb. Lənkəran şəhər sakini 1985-ci il təvəllüdlü Vüsal Orucəli oğlu Babayevin idarə etdiyi “Opel” markalı avtomobil idarəetmədən çıxaraq əvvəlcə yol kənarındakı rabitə dirəyinə çırpılıb, sonra isə kanala düşüb. Yaralı sürücü xəstəxanaya çatdırılsa da həkimlərin səyinə baxmayaraq, həyatını xilas etmək mümkün olmayıb.
İlkin məlumata görə, qəzaya avtomobilin sərxoş vəziyyətdə idarə olunması səbəb olub.
Meyit müayinə olunması üçün aidiyyati üzrə təhvil verilib.