Şəhidin evinə gedən yol bərbad vəziyyətdədir: Məmurlar söz verir amma... - VİDEO
Bakı şəhəri, Suraxanı rayonu, Hövsan südçülük sovxozu adlanan ərazidə yaşayan sakinlər yollarının bərbad vəziyyətdə olmasından şikayətçidir. Avtosfer.az-a müraciət edən sakinlər bildirir ki, xalq arasında “sağa gedən yol” kimi tanınan yol keçilməz olub. Xüsusilə qış aylarında yağıntı olan kimi günlərlə insanlar əziyyət çəkir.
Sakinlər deyir ki, küçədə Vətən müharibəsində iştirak edərək şəhid və qazi olanlar var. Hətta yaxınlarda Suraxanı Rayon İcra Hakimiyyətinin başçısı və rayon rəhbərliyi şəhid ailəsinə baş çəkən zaman yolun vəziyyəti ilə əyani olaraq tanış olublar. Vəd verilib ki, şəhidin 7 mərasiminə qədər yol təmir olunacaq. Amma hələ ki, səs-soraq yoxdur. Şikayətçilər bildirir ki, təcili yardım çağıranda belə maşın gələ bilmir. İllərdir ki, bu acınacaqlı vəziyyət davam edir. Dəfələrlə müraciət edilməsinə baxmayaraq yol ilə maraqlanan yoxdur. Küçənin adı belə olmadığı üçün ünvan da bilinmir. Sakinlərölkə rəhbərliyin müraciət edərək yolun təmir olunmasını, küçəyə şəhidin adının verilməsini xahiş edirlər.