Avtomobilini səkinin önündə saxlayan sürücü piyadaların yolunu kəsdi - VİDEO
Dayanma-durma qaydalarına əməl olunmaması sürücülərin ən çox törətdikləri qayda pozuntularından biridir. Paytaxtın müxtəlif küçələrində avtomobilini qadağan olunmuş yerlərdə saxlayan sürücülərə rast gələ bilərik. Xüsusilə piyadalar üçün ayrılmış ərazilər bəzi sürücülərin parkinq zonasına çevrilib. Hətta nəqliyyat vasitəsini hər gün eyni ərazidə saxlayanlar da kifayət qədərdir. İnsanların hərəkətinə maneə olan sürücülərin bir qismi isə cərimələnmələrinə baxmayaraq eyni qayda pozuntusunu təkrarlayırlar.
Yasamal rayonu Tbilisi prospektində işıqlandırdığımız məsələylə bağlı qayda pozan sürücü görüntülənib. Avtosfer.az-ın məlumatına görə, 90-NV-611 dövlət nömrə nişanlı “Nissan” markalı avtomobil səkinin önündə park edilib. Belə ki, sürücü piyadalar üçün ayrılmış ərazidə avtomobilini saxlamaqla kifayətlənməyərək səkinin önünü kəsib. Nəticədə piyadaların hərəkətinə əngəl törədib və onlar avtomobillə bordür arasından çətinliklə keçiblər.
Xatırladaq ki, İnzibati Xətalar Məcəlləsinin 346.1-ci maddəsinə əsasən sürücü 20 manat cərimə ödəmək məcburiyyətindədir.