Sürücülər Azneft dairəsindəki bu qaydadan xəbərsizdir - 80 manat cəriməsi var - VİDEO
Azneft dairəsində sürücülər kütləvi şəkildə qayda pozurlar. Avtosfer.az xəbər verir ki, Neftçilər prospektindən (Qız qalası istiqamətindən) gələn sürücülər sağa-Niyazi küçəsinə dönən zaman qaydaları kobud şəkildə pozurlar. Çox təəssüf ki, əksər sürücülər bu qaydadan xəbərsizdirlər.
Belə ki, sözügedən istiqamətdən gələn sürücülər svetoforun əlavə bölməsi üzrə hərəkət edən zaman əsas bölməyə diqqət etməlidirlər. Yəni, əsas bölmədə yaşıl işıq yanırsa, sağa dönən zaman üstünlüyə malikdirlər. Lakin əsas bölmədə qırmızı işıq yanırsa, bu zaman dairədən gələn sürücülərə yol verdikdən sonra sağa dönməlidirlər. Əks halda 3 bal 80 manat cərimə oluna bilərlər.
"Yol hərəkəti haqqında" qanunun 76-cı maddəsində qeyd olunub ki, svetoforun sarı və ya qırmızı siqnalı ilə eyni vaxtda əlavə bölməsində yandırılmış ox işarəsi istiqamətində hərəkət edən sürücü başqa istiqamətlərdən gələn nəqliyyat vasitələrinə yol verməlidir.